York

5Niepozorne psy, będące pupilami ludzi to yorki. Nie każdy pies zwraca uwagę przechodniów, kiedy przechodzi obok. Niektóre gatunki uznaje się już za element otoczenia. Inaczej jest w przypadku yorków. Są to małe pieski, które zawsze zwracają na siebie uwagę ze względu swój wygląd oraz zachowanie. Rasa ta pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie była hodowana przez ubogich rolników. Dzisiaj właściciele są zgoła odmienni, bo jest to ulubiona rasa gwiazd i osób z pierwszych stron gazet. Pieski te często można spotkać ubrane w kolorowe stroje i kokardki na głowie. To niejako znak rozpoznawczy ich ważności. Niestety są to psy trudne w hodowli, ze względu na swój nieokiełznany temperament i gotowość do ciągłych zaczepek innych zwierząt oraz ludzi. Yorki nie tolerują obecności innych zwierząt i przywiązują się głównie do jednej osoby. Są małe, osiągają niewiele ponad dwadzieścia centymetrów wzrostu. Ich sierść jest zazwyczaj długa i wymaga częstej pielęgnacji oraz przycinania. Zazwyczaj psy rasy york mają ciemne umaszczenie będące połączeniem czarnego, szarego i brązowego.

Bulterier

4Ta rasa została stworzona do walk psów. Tylko dobry hodowca psów jest w stanie w taki sposób ułożyć psa, aby ten słuchał jego poleceń i zachowywał się jak należy. Bulterier jest gatunkiem, którego szkoli się długo, a praca z nim jest bardzo ciężka. Trudny do opanowania charakter często uniemożliwia tą pracę. Pies jest bardzo żywy i groźnie wygląda. Potrzebuje bardzo dużo ruchu i aktywności. Nie lubi stagnacji i ciągłego siedzenia w domu. Ma bardzo charakterystyczny wygląd. Jest masywny, a jego rozpoznawczą cechą jest długa i pociągła twarz. Tułów osiąga w najwyższym punkcie około pięćdziesięciu centymetrów. Masa psa jest dość duża i wynosi od dwudziestu do trzydziestu kilogramów. Najczęstszym kolorem umaszczenia sierści jest biały. Można też jednak znaleźć osobniki o innym kolorze oraz oznaczone znamionami. Gatunek tego psa pochodzi z Wielkiej Brytanii i są uznawane za rasę niesamowicie inteligentną. Mimo to nie znoszą obecności w pobliżu innych czworonogów zwłaszcza psów odmiennej rasy i wyglądu. Często biorą udział w nielegalnych walkach psów.

Owczarek niemiecki

3Jest to pies, który najczęściej pojawia się na naszych ulicach. Niektóre psy pochodzące z jednej rasy ciężko rozróżnić. Bez względu na wiek czy płeć, obserwator i tak nie zauważy znaczących różnic. Takimi psami są owczarki niemieckie i ich pochodne. To jedne z najpopularniejszych psów w Polsce, ale także na terenie pozostałych europejskich państw. Budzą respekt oraz swego rodzaju szacunek osób postronnych. Wielu uważa, że bez potrzeby nie warto się do nich zbliżać bo mogą ugryźć. Jest to oczywiście mit. Pies nie będzie agresywny jeśli będzie prawidłowo wychowany. Wychowanie psa bez podstaw wiedzy o tym, skutkuje właśnie późniejszymi problemami. Brązowe oraz czarne kolory to charakterystyczne umaszczenia tego gatunku psa. Czasami można spotkać także czarne osobniki. Owczarki niemieckie są bardzo inteligentne. Potrafią bardzo wiele i często są wykorzystywane do pracy w świecie ludzi. Są przydatne w ratownictwie oraz służbach mundurowych. Bez najmniejszego problemu penetrują ruiny domów oraz przeszukują lawiny w poszukiwaniu zaginionych ludzi i ofiar klęsk żywiołowych oraz wypadków.

Doberman

2Dobry pies jest dobrym obrońcą. Wizerunek psa strażnika często jest obecny w różnego rodzaju filmach fabularnych. Głośne odgłosy i szybkie ruchy to możemy zauważyć za siatką będącą ogrodzeniem danego obiektu. Czarna postać porusza się szybko i z wielkim impetem dopada intruza. To właśnie doberman. Pies stworzony przez Niemca o tym samym nazwisku. Próbował on stworzyć psa, który bezwzględnie będzie bronił zarówno swego pana jak i terenu na którym mieszka i pilnuje. Podczas krzyżowania różnych ras udało mu się stworzyć dobermana. Jest to szczególnie wysoka rasa bo jej osobniki osiągają ponad pięćdziesiąt centymetrów wysokości. Nie boją się nikogo. Jeśli w młodości nie są szkolone to w późniejszym czasie są trudne do opanowania i nadzwyczaj agresywne. Podporządkowują się tylko jednej osobie i tylko jej są posłuszne. Nie lubią obcych oraz innych zwierząt. Często są hałaśliwe. Potrzebują dużo ruchu i swobody. Występują zazwyczaj tylko w czarnym umaszczeniu, a ich sierść jest krótka i błyszcząca. Nie nadają się do hodowli w mieszkaniu.

Ratlerek

1Jest bardziej pupilem, a nie psiakiem. Pies uznawany jest często za maskotkę. Jest też często członkiem i jest traktowany jak ktoś zupełnie wyjątkowy. Jest obiektem westchnień i miłości nie tylko osób młodych ale też i dorosłych. Od dawna ludzie starają się znaleźć rasę psa, która będzie idealnie pasowała do hodowli w domu czy w mieszkaniu. Ponadto musi być przyjazna i oddana swojemu właścicielowi. Można powiedzieć, że idealnym kandydatem na to stanowisko, który spełnia wszystkie wymagane kryteria jest ratlerek. Ten bardzo żywiołowy oraz ruchliwy piesek jest bardzo często gościem w naszych domach. Pinczer miniaturowy, bo taka jest jego właściwa nazwa, jest zawsze oddany swojemu właścicielowi. Nie lubi samotności i zawsze jest ciekawy świata. Poza tym jest bardzo czujny. Osiąga kilka kilogramów wagi i rośnie do trzydziestu centymetrów. Jest bardzo uczuciowy w stosunku do domowników. Zwykle ma czarną sierść, która się błyszczy. Włosy na ciele są krótkie i wymagają dużo pielęgnacji. Koniecznie jest utrzymanie dyscypliny w wychowaniu tego gatunku.

Rozrywka i zwierzęta animals zwierzeta czas wolny z pupilami aligator krokodyl kameleon dinozaur pyton j 2 animals zwierzeta j 2 zolw ladowy zolwie wodne jez jezozwierz piesek preriowy j 3 animals zwierzeta j 3 popielice afrykanskie susel richardsona burunduk skunks chomik j 4 animals zwierzeta j 4 swinka morska rybki mysz zolw kon j 5 animals zwierzeta j 5 koty w naszych domach kot rodowodowy suche karmy kot i kuweta drapanie mebli j 6 animals zwierzeta j 6 pielegnacja kota kot i mleko koty abisynskie koty bengalskie koty egzotyczne j 7 animals zwierzeta j 7 koty jawajskie koty perskie koty norweskie koty birmanskie moj pies j 8 animals zwierzeta j 8 wyglad psa wierny jak pies karma dla psa dbam o psa pies na lancuchu j 9 animals zwierzeta j 9 pies bezdomny podczas wakacji amstaf labrador york j 10 animals zwierzeta j 10 bulterier owczarek niemiecki doberman ratlerek rasa szajrow j 11 animals zwierzeta j 11 bulony zastepowanie koni maszynami kon ardenski opis koni lidzbarskich konie lidzbarskie j 12 animals zwierzeta j 12 przydatnosc koni slaskich konie slaskie konie norweskie w polsce koniki norweskie rasa polnocno szwedzka j 13 animals zwierzeta j 13 rasa gudbrandsdalska klusaki rosyjskie klusaki amerykanskie klusaki cel pracy hodowlanej j 14 animals zwierzeta j 14 konie wielkopolskie po wojnie rasa wielkopolska konie sadeckie rasa malopolska rasa trakenska j 15 animals zwierzeta j 15 rasa hanowerska rasa lipicanska schagie gidrany opis noniusow j 16 animals zwierzeta j 16 przeswity i noniusy furioso rasa radziecka rasa jutlandzka prowadzenie konia j 17 animals zwierzeta j 17 ocena konia krzyzowanie przemienne krzyzowanie wspierajace krzyzowanie odswiezanie krwi j 18 animals zwierzeta j 18 chow krewniaczy dobor metody doboru rodzaje selekcji selekcja j 19 animals zwierzeta j 19 metody selekcji wyniki w pracy hodowlanej rejestrowanie koni znakowanie koni ocena ruchow i chodow konia j 20 animals zwierzeta j 20 ocena wygladu ocena punktowa opis schematyczny fotografowanie koni proba dzielnosci j 21 animals zwierzeta j 21 towarzystwo hodowli konia arabskiego czasy koni rozgrywanie wyscigu rozne wyscigi konkurs konia wierzchowego j 22 animals zwierzeta j 22 proby dzielnosci koni proba maksymalnego uciagu dlugosc kroku koni wytrzymalosc konia